XS112B3PBM12
Mfr.Part #
XS112B3PBM12
Package / Case
Cylinder, Threaded - M12
Description
INDUCTIVE SENSOR XS1 M12, L50MM,
Sensing Distance :
0.157" (4mm)
Output Type :
PNP-NC, 3-Wire
Ingress Protection :
IP65, IP67
Voltage - Supply :
12V ~ 24V
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M12
Datasheets
XS112B3PBM12
Schneider Electric XS112B3PBM12
12V ~ 24V Inductive Cylinder, Threaded - M12 - Series Nickel-Plated Brass Connector Cylinder, Threaded - M12
XS112B3PBM12 Overview
XS112B3PBM12 Features
- Series
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Sensing Distance: 0.157" (4mm)
Voltage - Supply: 12V ~ 24V