XC17S10VOG8C
Mfr.Part #
XC17S10VOG8C
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC PROM SERIAL 10K 8-SOIC
Supply Current-Max :
0.01mA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Surface Mount :
yes
Length :
4.9mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Terminal Pitch :
1.27mm
Packaging :
Tray
Published :
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Clock Frequency :
10MHz
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
5V
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Base Part Number :
XC17S10
Memory Width :
1
Number of Pins :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.25V
Height Seated (Max) :
1.2mm
Width :
3.9mm
Operating Temperature :
0°C~70°C
I/O Type :
COMMON
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Terminal Form :
Gull wing
Supply Voltage :
5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Qualification Status :
Not Qualified
Datasheets
XC17S10VOG8C
Introducing Configuration Proms for FPGAs AMD Xilinx XC17S10VOG8C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:8, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Base Part Number:XC17S10, Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:0°C~70°C, XC17S10VOG8C pinout, XC17S10VOG8C datasheet PDF, XC17S10VOG8C amp .Beyond Configuration Proms for FPGAs AMD Xilinx XC17S10VOG8C ,we also offer AT17LV128-10SI, EPCV4SI8N, XC17S150XLSO20C, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.