X10-48S05/T
Mfr.Part #
X10-48S05/T
Description
DC DC CONVERTER 5V 10W
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Output 1 :
5V
Efficiency :
81%
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-40°C~105°C With Derating
Series :
X10 (10W)
Current - Output (Max) :
2A
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.38 H 50.8mmx25.4mmx9.7mm
Voltage - Isolation :
1.5kV