WU732B15TTD82L0F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WU732B15TTD82L0F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet
Download
Description
RESISTOR WIDE TERMINAL THICKFILM
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Product Category :
Current Sense Resistors - SMD
Brand :
KOA Speer
Series :
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package :
Digi-Reel?
KOA Speer
Length :
1.6 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Resistance :
82 mOhms
Height :
0.6 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Tolerance :
±1%
Application :
Current Sense
Failure Rate :
Termination :
2 Terminal
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
1.5 W
Mounting Style :
PCB Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Product Type :
Current Sense Resistors
Composition :
Thick Film
Base Product Number :
WU732B
Width :
3.2 mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Type :
Wide Terminal Type Flat Chip Resistor
Ratings :
AEC-Q200
Subcategory :
Resistors
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
Power (Watts) :
1.5W
Size / Dimension :
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Qualification :
AEC-Q200
Datasheets
WU732B15TTD82L0F
KOA Speer Electronics, Inc. WU732B15TTD82L0F
- Series, Thick Film, 82 mOhms, 1.5W, ±1%, -55°C ~ 155°C