WSL0805R0130FEA
Mfr.Part #
WSL0805R0130FEA
Description
RES 0.013 OHM 1% 1/8W 0805
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
13MOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Length :
2.03mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Series :
WSL
Width :
1.27mm
Max Operating Temperature :
170°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Datasheets
WSL0805R0130FEA
Vishay / Dale WSL0805R0130FEA
WSL Series, Metal Element, 13mOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -65°C~170°C