WSL0603R0800DEA
Mfr.Part #
WSL0603R0800DEA
Description
RES 0.08 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Factory Lead Time :
44 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
80mOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.021 0.53mm
Datasheets
WSL0603R0800DEA
WSL Series, Metal Element, 80mOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -65°C~170°C