WSL0603R0500FBA
Mfr.Part #
WSL0603R0500FBA
Description
RES 0.05 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
50MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.021 0.53mm
Datasheets
WSL0603R0500FBA
WSL Series, Metal Element, 50mOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -65°C~170°C