WSHM2818R1000FEA
Mfr.Part #
WSHM2818R1000FEA
Description
RES 0.1 OHM 1% 7W 2818
Stock
225
In Stock :
225
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Published :
2014
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
100mOhms
Size / Dimension :
0.280Lx0.181W 7.10mmx4.60mm
Supplier Device Package :
2818
Height Seated (Max) :
0.069 1.75mm
Datasheets
WSHM2818R1000FEA
Vishay / Dale WSHM2818R1000FEA
WSHM2818 Series, Metal Element, 100mOhms, 7W, ±1%, -65°C~170°C