WSHM28181L800FEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSHM28181L800FEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 0.0018 OHM 1% 7W 2818
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
WSHM2818
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.069 1.75mm
Size / Dimension :
0.280Lx0.181W 7.10mmx4.60mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
7W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Composition :
Metal Element
Resistance :
1.8mOhms
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Datasheets
WSHM28181L800FEA
Vishay / Dale WSHM28181L800FEA
WSHM2818 Series, Metal Element, 1.8mOhms, 7W, ±1%, -65°C~170°C