WSHM2818R0180FEA
Mfr.Part #
WSHM2818R0180FEA
Description
RES 0.018 OHM 1% 7W 2818
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
7W
Resistance :
18mOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.069 1.75mm
Size / Dimension :
0.280Lx0.181W 7.10mmx4.60mm
Datasheets
WSHM2818R0180FEA
Vishay / Dale WSHM2818R0180FEA
WSHM2818 Series, Metal Element, 18mOhms, 7W, ±1%, -65°C~170°C