WSHM28183L200FEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WSHM28183L200FEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 0.0032 OHM 1% 7W 2818
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.280Lx0.181W 7.10mmx4.60mm
Series :
WSHM2818
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
7W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
3.2mOhms
Height Seated (Max) :
0.069 1.75mm
Composition :
Metal Element
Tolerance :
±1%
Datasheets
WSHM28183L200FEA
Vishay / Dale WSHM28183L200FEA
WSHM2818 Series, Metal Element, 3.2mOhms, 7W, ±1%, -65°C~170°C