WS7A33R0J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WS7A33R0J
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
WS7A
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Resistance :
33Ohm
Power Rating :
7W
Number of Terminations :
2
Published :
Max Power Dissipation :
7W
Series :
WS
Size / Dimension :
0.335Diax1.161L 8.50mmx29.50mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
WS7A33R0J
Bourns, Inc. WS7A33R0J
33Ohm, Wirewound,