WR04W1304FTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WR04W1304FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 1.30M OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance (+ or -) :
1%
Product Height (mm) :
0.35(mm)
Resistance :
1.3MOhm
Military Standard :
Not Required
Current Sensing :
No
Type :
Thick Film
Termination Style :
Pad
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Anti-Sulfurated :
No
Failure Rate :
Not Required
Power Rating(s) :
0.063 (1/16)(W)
Package Type :
SMD
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminals :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Case Size :
Product Depth (mm) :
0.5(mm)
Temperature Range @ Derated Power :
70 TO 155
Package / Case :
Power (Watts) :
1/16W
Tolerance :
±1%