WR02W1874FAL
Mfr.Part #
WR02W1874FAL
Description
RES 1.87M OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Width :
0.3 mm
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Power Rating :
50 mW (1/20 W)
Voltage Rating :
25 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Length :
0.6 mm
Height :
0.23 mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
1.87 MOhms
Datasheets
WR02W1874FAL
Walsin Technology WR02W1874FAL
WR02X(W) Series, Thick Film, 1.87 MOhms, 0.05W, 1/20W, ±1%, -55°C ~ 125°C