WLBD2012K2U121TP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLBD2012K2U121TP
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CHIP BEAD 120 OHM 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
RoHS :
Details
Number of Lines :
1
Termination :
Flexible (Soft)
Current Rating (Max) :
800mA
Product Type :
Ferrite Beads
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Series :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
Length :
2 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Number of Elements :
1 Element
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Brand :
Walsin
Test Frequency :
100 MHz
Packaging :
MouseReel
Height :
0.9 mm
Filter Type :
Number of Channels :
1 Channel
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Ratings :
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Product :
Ferrite Chip Beads
Subcategory :
Ferrites
Impedance :
120 Ohms
Width :
1.25 mm
Tolerance :
25 %
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Category :
Ferrite Beads
Walsin
Datasheets
WLBD2012K2U121TP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN