WDU18-300
Mfr.Part #
WDU18-300
Manufacturer
Triad Magnetics
Package / Case
300
Datasheet
Download
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 18V 5.4W
Stock
25
In Stock :
25
Voltage - Output 1 :
18V
Nominal Output Voltage :
18V
Max Output Current :
300mA
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Output Current :
300mA
Current - Output 1 :
300mA
REACH SVHC :
No SVHC
Package / Case :
300
Max Output Power :
9W
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Output Power :
9W
Voltage - Input :
120VAC
Size / Dimension :
2.76Lx1.97W x 1.61 H 70.0mmx50.0mmx41.0mm
Max Input Voltage :
120V
Power Rating :
5.4W
Datasheets
WDU18-300
Triad Magnetics WDU18-300
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD