W5280-10SG-521
Mfr.Part #
W5280-10SG-521
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Voltage - Rated :
600V
Cable Opening :
0.210 ~ 0.230 (5.33mm ~ 5.84mm)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions :
10
Datasheets
W5280-10SG-521
Receptacle, Female Sockets Thermoplastic Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold E Bayonet Lock
W5280-10SG-521 Overview
W5280-10SG-521 Features
W5280-10SG-521 Applications
There are a lot of Conxall/Switchcraft
W5280-10SG-521 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER