W3280-11PG-518
Mfr.Part #
W3280-11PG-518
Description
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
Feature :
Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Cable Opening :
0.180 ~ 0.200 (4.57mm ~ 5.08mm)
Voltage - Rated :
600V
Number of Positions :
11
Shell Material :
Termination :
Crimp
Datasheets
W3280-11PG-518
Plug, Male Pins Thermoplastic Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold E Bayonet Lock