W2A4ZC103MAT2F
Mfr.Part #
W2A4ZC103MAT2F
Description
CAP ARRAY
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
8
4
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
10nF
Voltage - Rated :
10V
Width :
1.3mm
Tolerance :
20%
Height :
940μm
ECCN Code :
EAR99
Length :
2.1mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Pitch :
0.5mm
Datasheets
W2A4ZC103MAT2F
KYOCERA AVX W2A4ZC103MAT2F
10nF 20% 8 Terminations 15% ppm/°C 0508 Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier