W2A4YC473MAT2A
Mfr.Part #
W2A4YC473MAT2A
Description
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0508
940μm
Number of Functions :
4
Number of Terminations :
8
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Number of Capacitors :
4
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
SMD/SMT
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Elements :
1
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Terminal Pitch :
0.5mm
0508 (1220 Metric)
Width :
1.3mm
Series :
IPC
Length :
2.1mm
Tolerance :
±20%