W2A45C682KAT2A
Mfr.Part #
W2A45C682KAT2A
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 6800PF 50V X7R 0508
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Tolerance :
±10%
940μm
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Width :
1.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
6800pF
Circuit Type :
Isolated
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
X7R
8
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Series :
IPC
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Max Operating Temperature :
125°C
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V