W2A45A271KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W2A45A271KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 270PF 50V NP0 0508
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Number of Elements :
1
Published :
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Number of Terminations :
8
Width :
1.3mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Pins :
2
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Functions :
4
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
270pF
Series :
IPC
Terminal Pitch :
500μm
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Height :
940μm
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Capacitors :
4
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Datasheets
W2A45A271KAT2A
KYOCERA AVX W2A45A271KAT2A
IPC Series 270pF ±10% 8 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 50V Ceramic Surface Mount