W2A43A201KAT2F
Mfr.Part #
W2A43A201KAT2F
Description
CAP ARRAY 200PF 25V NP0 0508
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
25V
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Capacitors :
4
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Pitch :
500μm
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
200pF
Datasheets
W2A43A201KAT2F
KYOCERA AVX W2A43A201KAT2F
IPC Series 200pF ±10% C0G NP0 0508 (1220 Metric) 25V Ceramic Surface Mount