W2A2ZC152KAT4A
Mfr.Part #
W2A2ZC152KAT4A
Description
CAP ARRAY 1500PF 10V X7R 0508
Capacitor Networks, Arrays
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Terminal Pitch :
1mm
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Tolerance :
±10%
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
4
Number of Functions :
2
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Published :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Width :
1.3mm
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
IPC
Pbfree Code :
yes
Number of Capacitors :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Elements :
1
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
W2A2ZC152KAT4A
KYOCERA AVX W2A2ZC152KAT4A
IPC Series 1500pF ±10% 4 Terminations X7R 0508 (1220 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount