W2A2YA680KAT2A
Mfr.Part #
W2A2YA680KAT2A
Description
CAP ARRAY 68PF 16V NP0 0508
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Width :
1.3mm
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Voltage - Rated :
16V
Number of Functions :
2
Capacitance :
68pF
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Number of Capacitors :
2
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
940μm
Number of Terminations :
4
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Datasheets
W2A2YA680KAT2A
KYOCERA AVX W2A2YA680KAT2A
IPC Series 68pF ±10% 4 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount