W2A25A560KAT2A
Mfr.Part #
W2A25A560KAT2A
Description
CAP ARRAY 56PF 50V NP0 0508
EAR99
Mount :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Width :
1.3mm
Tolerance :
±10%
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Number of Capacitors :
2
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
4
Number of Functions :
2
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
56pF
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Published :
Height :
940μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Number of Elements :
1
Datasheets
W2A25A560KAT2A
KYOCERA AVX W2A25A560KAT2A
IPC Series 56pF ±10% 4 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount