W2A25A330KAT2A
Mfr.Part #
W2A25A330KAT2A
Description
CAP ARRAY 33PF 50V NP0 0508
Capacitor Networks, Arrays
Number of Terminations :
4
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
1mm
1
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Capacitors :
2
Width :
1.3mm
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
33pF
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Height :
940μm
IPC
Datasheets
W2A25A330KAT2A
KYOCERA AVX W2A25A330KAT2A
IPC Series 33pF ±10% 4 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount