W2A25A220KAT2A
Mfr.Part #
W2A25A220KAT2A
Description
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0508
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Isolated
JESD-609 Code :
e3
Number of Capacitors :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
C0G NP0
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Pbfree Code :
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Mounting Type :
Tolerance :
±10%
Number of Functions :
2
Capacitance :
22pF
Series :
IPC
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Width :
1.3mm
Height :
940μm
Number of Elements :
1
Number of Terminations :
4
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
W2A25A220KAT2A
KYOCERA AVX W2A25A220KAT2A
IPC Series 22pF ±10% 4 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount