W2A25A101KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W2A25A101KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0508
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.3mm
Series :
IPC
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Pitch :
1mm
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Circuit Type :
Isolated
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Number of Elements :
1
Voltage - Rated :
50V
Number of Functions :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Tolerance :
±10%