VY2150K29U2JS63V5
Mfr.Part #
VY2150K29U2JS63V5
Description
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
15pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
440VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.453 11.50mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Mount :
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Published :
Lead/Base Style :
Kinked
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Temperature Coefficient :
U2J
Datasheets
VY2150K29U2JS63V5
VY2 15pF 440VAC Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.295Dia 7.50mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc