VY2103M63Y5US6AK0A
Mfr.Part #
VY2103M63Y5US6AK0A
Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Lead/Base Style :
Straight
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated :
440VAC
Published :
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
Y5U E
VY2 10000pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.630Dia 16.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
VY2103M63Y5US6AK0A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.630Dia 16.00mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -40°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5U E.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 10.0076mm.
VY2103M63Y5US6AK0A Features
a size/dimension of 0.630Dia 16.00mm