VR25000003304JA100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VR25000003304JA100
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
3.3MOhm
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
Ammo Pack
Additional Feature :
IEC 60065, RATED AC VOLTAGE: 1600V
Contact Plating :
Tin
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
VR25
Construction :
Tubular
Diameter :
2.5mm
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
1600V