VLS5045EX-470M-H
Mfr.Part #
VLS5045EX-470M-H
Description
FIXED IND 47UH 1A 390 MOHM SMD
Fixed Inductors
Current - Saturation :
1.3A
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
390mOhm Max
Test Frequency :
0.1MHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
VLS-EX-H
Special Feature :
DC RESISTANCE IS MEASURED AT :30%
Case/Size Code :
Rated Current-Max :
1A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
1A
Size / Dimension :
0.209Lx0.197W 5.30mmx5.00mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
Inductance :
47μH
Datasheets
VLS5045EX-470M-H
TDK Corporation VLS5045EX-470M-H
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD