VLS5045EX-151M-CA
Mfr.Part #
VLS5045EX-151M-CA
Description
FIXED IND 150UH 610MA 949MOHM SM
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Test Frequency :
0.1MHz
Rated Current-Max :
0.61A
Inductance :
150μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current - Saturation :
560mA
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
610mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 weeks ago)
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Special Feature :
DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
Shielding :
Shielded
Series :
VLS-EX
DC Resistance (DCR) :
949mOhm Max
Datasheets
VLS5045EX-151M-CA
TDK Corporation VLS5045EX-151M-CA
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD