VLS252012HBU-220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLS252012HBU-220M
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 580MA 1.68OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
580mA
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
1.68Ohm Max
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
HTS Code :
Inductance Tolerance :
20%
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Inductance Frequency - Test :
1MHz
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Metal
Inductance :
22μH
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Current - Saturation :
860mA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
VLS-HBU
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Datasheets
VLS252012HBU-220M
TDK Corporation VLS252012HBU-220M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD