VLS2010ET-1R5N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VLS2010ET-1R5N
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 1.2A 156MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Size / Dimension :
0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
Published :
HTS Code :
Inductance Tolerance :
30%
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~105°C
RMS Current (Irms) :
1.25A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
VLS
Height :
1mm
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
156mOhm Max
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
1.2A
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
1MHz
REACH SVHC :
No SVHC
Inductance :
1.5μH
Case/Size Code :
2020-10M
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Tolerance :
±30%
Max DC Current :
1.3A
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Datasheets
VLS2010ET-1R5N
TDK Corporation VLS2010ET-1R5N
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD