VLS201610CX-100M-1
Mfr.Part #
VLS201610CX-100M-1
Description
FIXED IND 10UH 710MA 732MOHM SMD
Stock
364
In Stock :
364
Inductance :
10μH
Tolerance :
±20%
Inductance Tolerance :
20%
Published :
2017
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
DC Resistance (DCR) :
732mOhm Max
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
710mA
Current - Saturation :
550mA
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Series :
VLS-CX-1
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
VLS201610CX-100M-1
TDK Corporation VLS201610CX-100M-1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD