VJ1808A100FCLAT
Mfr.Part #
VJ1808A100FCLAT
Description
CAP CER 10PF 630V C0G/NP0 1808
Series :
VJ
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Feature :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1808A100FCLAT
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm C0G NP0 ±1% 10pF