VJ1808A100FCGAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1808A100FCGAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 10PF 1KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.086 2.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Non-Magnetic
Capacitance :
10pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ1808A100FCGAR
VJ 1808 4520Metric Ceramic Capacitor 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm C0G NP0 ±1% 10pF