VJ0805A0R5BXBCW1BC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0805A0R5BXBCW1BC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.5PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
2mm
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
0.5pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Width :
1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Series :
VJ
Dielectric :
C0G
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
15 Weeks
Case Code (Imperial) :
Height :
1.45mm
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay / Vitramon VJ0805A0R5BXBCW1BC
VJ 0.5pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)