UPD30200GD-80-LBB-A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UPD30200GD-80-LBB-A
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
RISC MPU, 64-BIT, 80MHZ
Manufacturer :
Product Category :
Microprocessors
Series :
JESD-30 Code :
S-PQFP-G120
Width :
28 mm
Temperature Grade :
Other
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Position :
QUAD
Speed :
80 MHz
Terminal Form :
Gull wing
External Data Bus Width :
32
Terminal Pitch :
0.8 mm
Format :
Floating Point
Boundary Scan :
yes
Surface Mount :
yes
Package Shape :
Square
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Seated Height-Max :
3.5 mm
RoHS :
Non-Compliant
Terminal Finish :
TIN BISMUTH
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROPROCESSOR, RISC
Integrated Cache :
Length :
28 mm