UKL1A220MDDANA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
UKL1A220MDDANA
Manufacturer
Nichicon
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer :
Nichicon
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Factory Lead Time :
28 Weeks
Capacitance :
22µF
Termination :
Radial
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Polarization :
Polar
Package / Case :
Radial, Can
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Series :
UKL
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Life (Hours) :
1000 hours
Voltage - Rated DC :
10V
Tolerance :
±20%
Datasheets
UKL1A220MDDANA
Nichicon UKL1A220MDDANA
UKL 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~105°C Polar Radial, Can