TZB4Z100BB10R00
Mfr.Part #
TZB4Z100BB10R00
Description
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD
Voltage :
100V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
10pF
Tolerance :
50%
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Height :
3mm
HTS Code :
Additional Feature :
PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Lead Free :
Lead Free
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
Dielectric :
NP0
Size Code :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
White
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
Width :
4mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C~85°C