TZB4P300BB10B00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TZB4P300BB10B00
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjuster Orientation :
Vertical
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Length :
7mm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Package / Case :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Additional Feature :
PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
4.5mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Tolerance :
50%
Capacitance Range :
6.5pF~30pF
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Series :
TZB4
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Height :
2.9972mm
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
4mm