TZB4R500AA10B00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TZB4R500AA10B00
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
CAP TRIMMER 7-50PF 50V SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Pbfree Code :
yes
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
100%
Package / Case :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Adjustment Type :
Top
Series :
TZB4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Adjuster Orientation :
Vertical
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
4mm
Voltage - Rated DC :
50V
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height :
2.9972mm
ECCN Code :
EAR99
Capacitance Range :
7pF~50pF
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Depth :
4.5mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm