TYETCCSANF-26.000000
Mfr.Part #
TYETCCSANF-26.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Height :
787.4μm
Voltage - Supply :
2.8V~3.3V
Frequency :
26MHz
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Surface Mount
Max Supply Current :
2mA
Series :
TY
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Frequency :
26MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Type :
TCXO
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Cut Tape (CT)
Frequency Stability :
±10ppm
Supply Voltage :
2.8V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Output :
Clipped Sine Wave
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm