TV15C700JB-HF
Mfr.Part #
TV15C700JB-HF
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
Peak Pulse Power :
1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
113V
Number of Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Reverse Standoff Voltage :
70V
Peak Pulse Current :
13.27A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW