TV15C101JB-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV15C101JB-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Peak Pulse Power :
1.5kW
ECCN Code :
EAR99
Reverse Standoff Voltage :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Termination :
SMD/SMT
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Peak Pulse Current :
9.26A
Number of Channels :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Polarity :
Bidirectional
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
162V