TV15C240JB-HF
Mfr.Part #
TV15C240JB-HF
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Tape and Reel (TR)
Bidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
Polarity :
Bidirectional
Number of Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
24V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Peak Pulse Current :
38.56A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Power :
1.5kW
Clamping Voltage :
38.9V