TV15C171J-HF
Mfr.Part #
TV15C171J-HF
Description
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polarity :
Unidirectional
Reverse Standoff Voltage :
170V
Peak Pulse Current :
5.45A
Voltage - Breakdown (Min) :
189V
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
1.5kW
Number of Unidirectional Channels :
1
Clamping Voltage :
275V
Published :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ